Каталог файлів | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід                                                                                               Середа, 19.12.2018, 11:34  Гость  
Меню сайта

Категорії розділу
Атестація педпрацівників [21]
Методична література [285]
Планування. Розробки [279]
Дидактичний матеріал [178]
Ділова документація [68]
Сторінка психолога [34]
Музична скарбничка [67]
Аплікація [27]
Малювання [40]
Ліпка [18]
Розробки з фізкультури [57]
ПАМ'ЯТКИ МЕДСЕСТРИ [20]
Скарбничка медсестри [35]
Використання ІКТ в освітній діяльності [21]
Сценарії заходів [74]
Все для оформлення [464]
Цивільний захист [10]
АНКЕТИ психолога [1]
ПАМ'ЯТКИ психолога [8]
Правове виховання [12]
ОБЖД [21]
Екологічне виховання [17]
Адаптація дітей до ДНЗ [13]
Національно-патріотичне виховання [21]
Народознавство [19]
Фінансова звітність [4]

Батькам

Дітям

Для спілкування

Портфоліо

Програми онлайн

Наші партнери

Наш опрос
Оцініть мій сайт

Результат опроса Результати
Все опросы нашего сайта Архів опитувань

Всього проголосувало: 582
Обговорити на форумі

Cтатистика
Счетчики
Онлайн лист
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
» Зарег. на сайті    
Всього: 6207    
Нових за місяць: 33    
Нових за тиждень: 7    
Новых вчора: 2    
Нових сьогодні: 0    
» З них    
     Адміністраторів: 1         
     Модераторів: 0
Журналістів: 148
     Перевірених: 2         
Друзів: 10
Звичайних юзерів: 6046    
» З них    
Хлопців: 881    
Дівчат: 5326    
Нас відвідали:


Шукають по сайту

Вітаємо!
Сьогодні День народження у користувачів сайту:

Хазяюшка(31), Растеряшка(24), smiletany(33), olwg4455(17), Сигвульф(34), kotelyk(32), колян(27), Викуся(40), ЛТВ(45), Bomjik1(30), yuha85(29), k81125988(19), галина2887(45)


Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений

Підтримка сайту
Этот сайт защищен «Site Guard»

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Файли » Адаптація дітей до ДНЗ

Скоро у садок
05.11.2017, 17:51
Скоро у садок
Поради для батьків, дитина яких скоро почне відвідувати ДНЗ

Перший раз до садочку… Скільки батьківських сумнівів і дитячих сліз викликає ця тема…
Проблема дитячого садка – добре це чи погано, відвідати малюка чи не відвідати, рано чи пізно виникає в кожній сім’ї . Актуальність проблеми майже не залежить від рівня благополуччя сім’ї і від занятості батьків, кожен з яких має свій досвід і свою думку, про переваги та недоліки дошкільних закладів.
Можна відмітити, що з точки зору науки в цілому д/с розглядається як позитивний фактор, необхідний для повноцінного виховання.
Із цим не можна не погодитися: педагогічні та психологічні аспекти відвідування дошкільного закладу навіть важко перераховувати. Адаптація дитини, контакти з іншими дітьми та вихователями, навчання ігор, занять, режим, підготовка до святкових ранків, і це далеко не повний перелік тих тем, які можна обговорювати та проводити дискусії. Я пропоную тему адаптація новоприбулих дітей, та коло питань з життєвих ситуацій.

Перше знайомство
Про дитячий садочок дитині треба розповідати задовго до того, як ви зберетеся її туди віддати. При цьому розповідати треба лише позитивно - жодного негативу при малюкові про садок. Гуляйте біля садочка, при цьому розказуйте: «Бачиш, як там діткам гарно, вони граються, там багато іграшок, у садочку дуже цікаво, але ти ще маленький, от, коли підростеш, то теж зможеш туди ходити». Говоріть про садок,як про нагороду, як про похід до лялькового театру чи зоопарку, наприклад.
Ніколи не перетворюйте перший похід до садочка у проблему, не говоріть про нього щодня.
Якщо є можливість, то спочатку пограйтеся з малюком та його новою групою на вулиці – під час прогулянки.
Уперше просто зайдіть з дитиною до групи, роздивіться все і заберіть її додому. Наступного разу пограйтеся трохи з дитиною в групі і теж не залишайте саму, а заберіть додому. Потім побудьте з малюком трохи у групі і залиште ненадовго – тут все залежить від дитини, можливо когось можна залишити на 30хв., когось – і на годину-дві. У перші дні не залишайте дитину у садочку на сон. Лише коли вона трішки звикне, спробуйте – нехай поспить у садочку.
Середній термін адаптації до садочка у 3 роки – 2-3 тижні (це якщо дитина ходить туди щодня без перерви на хворобу), в старшому віці – 1 місяць.
Якщо досить швидко виявиться, що дитина не проти проводити час у новому оточенні, можна перейти на звичайне відвідування дитячого садка. Якщо ж особливого захвату у малюка садок не викликає - нічого страшного в цьому немає, що до 4 років він буде відвідувати садок у «зниженому» режимі – не повний день і не щодня.
Головне, щоб після 3-ох років дитина не залишалася у замкненому домашньому просторі (сам-на-сам з мамою чи бабусею), а поступово розширювала межі знайомого світу.

Як обирати хороший садочок?
Якщо у вас є можливість обирати садочок, то звертайте увагу на інтер’єр, не на сучасне оснащення і не на безліч додаткових занять, а на діток та вихователів. Прийдіть до садочка і поспостерігайте за дітьми: чи задоволені вони, чи радісні, чи подобається їм тут. Хороший дитячий садочок – місце дуже галасливе! Якщо протягом півгодини ви не почуєте шуму й гамору, а також вибухів сміху, шукайте інший садочок для своєї дитини!

Матусям про важливе
Як правило, діток уперше віддають до садочка на початку нового навчального року, тобто у вересні. І в цьому є багато переваг.
По-перше, навіть якщо дитина приходить у сформовану групу, проблема новачка у вже сформованому колективі виявляється не дуже гостро. Адже за літо малюки встигли відвикнути один від одного, та й новеньких у вересні завжди кілька.
По-друге, улітку всі дітки набираються здоров’я, а це підвищить запас стійкості перед майбутнім випробуванням адаптацією.
І по-третє, у вересні ще досить тепло, багато овочів та фруктів. А час негоди, мокрих черевиків епідемії грипу ще не настав.

Як підготувати дитину до дитячого садочка?
Початок відвідування дитячого садочка – дуже напружений період для дитини, готуватися до якого треба заздалегідь.
Ось кілька порад батькам стосовно підготовки до садочка:
· Пам’ятайте, що ваше хвилювання та нервозність передаються дитині. Тож спершу самі налаштуйтеся на позитивний лад.
· Заздалегідь познайомтесь із завідувачем та вихователями, дізнайтеся про умови.
· Продумайте заздалегідь гардероб дитини. Це повинні бути речі, з одяганням – зніманням яких малюк впорається самостійно.
· Пам’ятайте, що головне в житті дитини в період адаптації до садочка – це постійне спілкування з іншими дітьми. Тому заохочуйте контакти контакти дитини з дітьми, на майданчиках, запрошуйте в гості друзів з дітьми, знайомте малюка з новими людьми. Він повинен звикнути до спілкування не лише з вами.
· Створіть у дитини позитивний образ дитячого садочка, розповідаючи про те, що там буде весело і цікаво.
· За півроку до садочка сформуйте розклад дня дитини так, як буде потрібно у садочку.
· Привчайте дитину до самообслуговування. Нехай вчиться самостійності поступово.
· Заздалегідь розплануйте свій розклад так, щоб у перші дні відвідування садочка забирати дитину якомога раніше, поступово збільшуючи час перебування у колективі.
· За кілька днів до садочка побесідуйте з вихователями, розкажіть їм про свого малюка, про його особливості, здоров’я, харчування (можливо, дитина не їсть деяких продуктів).
· Завжди підтримуйте хороші стосунки з вихователями та нянею свого малюка, розпитуйте та просіть їхньої поради в чомусь.
· У цей період не навантажуйте дитину переїздами та іншими сильними переживаннями.

Як потрібно поводитися з дитиною у цей період?
· Не поспішайте задовольняти найменші бажання малюка: звичка отримувати все й відразу може негативно відбитися на стосунках з однолітками та вихователями.
· Дайте більше самостійності, не поспішайте робити все за дитину, навіть якщо в неї дуже добре щось виходить. Дитина вчиться вчитися, і це дуже важливий етап.
· Довіряйте дитині прості доручення по господарству (поливання квітів, витирання посуду, пилу тощо). Слідкуйте за їхнім виконанням, але в жодному разі не сваріть, а обов’язково хваліть за найменший успіх.
· Заохочуйте дитину ділитися своїми новинами, адже тепер у неї з’являються події, в яких ви не брали участі. Завжди уважно дослуховуйте розповідь, навіть якщо знаєте, чим воно закінчиться. На вас дитина відточує свої комунікативні навички.
· Привчайте дитину аргументувати свої висловлювання, побажання, прохання, розгорнуто відповідати на запитання «чому?», «як?», «навіщо?».
· Навчайте дитину основам безпеки та самозахисту, ознайомлюйте, як користуватися різними приладами.
Поясніть різницю в спілкуванні з однолітками зі старшими людьми, зі знайомими та з чужими. Ніколи не смійтеся над – лише разом з нею! Пам’ятайте, що процес звикання до садочка може тривати більше ніж півроку. Від батьків залежатиме, чи буде він успішним, чи легко в майбутньому дитина адаптується до школи, чи впевнено почуватиметься серед однолітків та дорослих.

Пам’ятка для батьків у період адаптації до ДНЗ

Не можна!
· Думати, що ваша дитина найкраща та най здібніша. Вона не краща і не більш здібна ніж у когось іншого. Вона –інша.
· Ставтесь до дитини так, як до «ощадбанку», куди батьки «вкладають» свою любов і турботу, щоб потім отримати її з відсотками.
· Використовувати дитину, як засіб досягнення своїх цілей.
· Покладати надію на те, що дитина обов’язково прийме ваші погляди на життя.
· Ставитись до дитини, як до людини, яку батьки «ліпили», як їм заманеться.
· Всю відповідальність за виховання покладати на вчителів чи бабусь або на «методичні поради».

Потрібно!
· Сприймати дитину такою, якою вона є, щоб у будь-яку хвилину вона була впевнена в вашій любові.
· Намагатися зрозуміти, про що думає, до чого прагне, чому її поведінка є такою, а не іншою.
· Підтримувати в дитині переконання, що вона здатна на все, якщо сама буде впевненою в своїх силах і намагатиметься активно діяти. Особливо це потрібно, якщо дитина від природи сором’язлива і не прагне бути лідером.
· Не намагатися «формувати» дитину, а жити з нею одним спільним життям, бачити в ній особистість, а не «об’єкт виховання». Вислухати її точку зору на події і ненав’язливо висловлювати своє ставлення до цього.
· Частіше згадуйте, якими ви були в цей вік. Але не нав’язуйте свої погляди – часи змінилися і життя стало зовсім іншим.
· Пам’ятайте, що вашу дитину навчають не ваші слова, а ваш особистий приклад, ваша поведінка, душевна доброта.
· Зверніть увагу на те, що дитина завжди поважає відвертість, але не переносить блюзнірства і неповаги до себе.

Поради педагога у період адаптації до ДНЗ
1. Розмовляйте з дитиною про те, що ви робите, тоді, коли ви це робите, а отже, підкреслюйте щоденний досвід дитини.
2. Ставте запитання, на які немає однозначної відповіді. Ставте запитання, які вимагають від дитини, щоб вона згадала або реконструювала минуле, передбачила майбутнє, розглянувши варіанти чогось.
3. Не шкодуйте часу, щоб поділити завдання на частини.
4. Не переривайте дитину, коли вона чимось зайнята. Навчіться чекати.
5. Навчайте дитину знаходити рішення, допомагаючи їй розпізнати проблему, а також ставлячи запитання, крок за кроком, щоб дитина могла активно брати участь у процесі розв’язання проблеми.
6. Дайте дітям можливість самостійно набувати досвіду , в якому є ознаки як знайомого, так і незнайомого.
7. Поводьтеся так, ніби ви думаєте, що дослідження світу – це дуже важлива річ. демонструйте інтелектуально допитливу поведінку.
8. Заохочуйте гнучкість мислення і готовність досліджувати нові ідеї за допомогою підкреслення унікальності і творчого початку, який наявний у процесі пізнання світу дітьми.
Категорія: Адаптація дітей до ДНЗ | Додав: KotEnYa
Переглядів: 205 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі та скачувати матеріал можуть лише зареєстровані користувачі.
Посилання з категорій: «Методична література», «Планування. Розробки» та «Дидактичний матеріал» доступно(видно) тільки користувачам, що додали на сайт не менше трьох матеріалів.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-профіль
Гость


Група:
Гости
Час:11:34


Підписка на email:
Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений

Сповіщення про оновлення

Пошук

Жителі будинку

З Днем народження!
Изображение - savepic.su — сервис хранения изображений
Вітаємо ТУТ

КОНКУРС САЙТІВ

Рейтинг дошкільних закладів

Життя сайту

Міні - чат


500

Коментарі

Друзі сайту
  • Мій блог
  • Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
  • Відділ освіти Миргородської райдержадміністрації
  • Трудолюбівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
  • Український центр оцінювання якості освіти
  • Сайт учителя початкових класів Черепатової Таміли Миколаївни
  • ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК Лидии Рудаковой

  • КНОПОЧКА